Zimné záhrady

Už od roku 2013 vyrábame a montujeme zimné záhrady podľa vašich predstáv.

Naše zimné záhrady splnia všetky Vaše požiadavky. Každá zimná záhrada je špecifická, preto ku každej pristupujeme individuálne od zamerania, nacenenia, výroby až po montáž. Konštrukcie záhrad vyrábame celohliníkové.

Na výrobu používame svoje profily a svoj výrobný syśtém - Know how.

Zimné záhrady vyrábame väčšinou na mieru danému zákazníkovi ale máme aj varianty už hotových  terás.

Hliníková konštrukciu a zasklenie:

Studená zimná záhrada - použité profily bez prerušenia tepelného mostu. Možnosť využívať 9 mesiacov v roku.

Zasklenia studenej zimnej záhrady:

- jednosklo
- lepené bezpečnostné - fólia mliečna ,číra - hrúbka skla podľa veľkosti okien
- dvojsklo  izolačné - do hrúbky zasklenia 16 mm - 4/8/4 - použitý studený profil​

-  krytina strechy - Sklo bezpečnostné lepené , kalené, ESG/VSG alebo VSG/VSG - 5.5.2 alebo 4.4.2 s pokovenou vrstvou.

Polykarbonát ,dutinkový a plný, kompozitné platne - senoplan fasádne dosky vo farebnej škále.

Systém studenej zimnej záhrady: profil studený COR2000

Posuvný systém s možnosťou rovných, skosených a zaoblených krídel

 

Teplá  zimná záhrada - použité profily s prerušením tepelného mostu. Možnosť využívane celoročne.

Zasklenia teplej zimnej záhrady:
- dvojsklo  izolačné 4-16-4

- trojsklo   izolačné 4-18-4-18-4

-  krytina strechy - Sklo bezpečnostné lepené , kalené, ESG/VSG alebo VSG/VSG - 5.5.2 alebo 4.4.2 s pokovenou vrstvou.

Systém teplej zimnej záhrady: profil teplý COR4200

Univerzálny systém pozostávajúci s viacerých obvodových  rámov s  možnosťou spojenia krídla na tupo.Ponúka estetické možnosti rovných a zaoblených krídel.Vo svojej verzii rovných krídel spojených na tupo obsahuje riešenie 4200 Posuvný GALANDAGE: navrhnutý na umožnenie úplného otvorenia okna spôsobom zasunutia krídel priamo do steny v stavebnom puzdre, čím sa dosiahne plocha otvorenia  na 100%. Riešenie GALANDAGE ponúka prevedenie jedno aj dvojkoľajového rámu, umožňujúc tak balkóny 1, 2 a 4 ukrytých krídel.Tiež umožňuje začleniť paralelne skryté krídlo zo systému protislnečnej ochrany Tamiz. 

Systém teplej zimnej záhrady: profil teplý COR4600

Nový systém zdvižno - posuvných dverí , ktorý poskytuje najvyššiu tepelnú izoláciu z celej rady ponúkaných posuvných systémov a vynikajúce hodnoty tepelnej priepustnosti (Uw) už od 0.9 (W/m²K)Táto maximálna energetická účinnosť sa dosiahne vďaka perfektnej kombinácii zóny prerušenia tepelného mostu  polyamidmi od 35 do 24 mm a penových profilov  z polyetylénu .  Kapacita zasklenia krídiel  dovoľuje použitie skiel hrúbky až 55 mm, kombinácie dvojitej komory  a trojitého skla, čím sa zabezpečí  vynikajúca tepelná izolácia,  najmä však zlepšenie ochrany proti hluku.Možnosť veľkých rozmerov krídla  ho robí  ideálnym pre zasklenie veľkých plôch zaručujúc presvetlenie interiéru bez  obmedzenia maximálnych tepelných a akustických vlastností . Princíp fungovania je založený na montáži krídel s mechanizmom, ktorý umožňuje zároveň pri otváraní aj zdvih krídla a pri zatváraní jeho pokles, takže zatvorené dvere spočívajú na pozdĺžnych vnútorných a vonkajších tesneniach. Dvere je možné zaistiť v ľubovoľnej polohe čím sa zlepšuje vodotesnosť a akustická izolácia. Jedná sa teda o vzhľadovo robustný systém, ktorý zároveň pôsobí veľmi jemne svojou ľahkosťou otvárania a posúvania krídla. Koľajnica je vyrobená z nerezovej ocele, ktorá zabraňuje jej opotrebeniu.Predstavený je  v aktuálne  modernom dizajne rovných línií krídel a tesnení.

Systém teplej zimnej záhrady: profil teplý CORVision Plus  posuvný 

Minimalistický posuvný systém vhodný najmä pre veľké rozmery, ktorý umožňuje maximálne presvetlenie miestnosti pri minimálnej pohľadovej šírke hliníkových profilov. Zasklená plocha predstavuje 94% celkového povrchu.
Výnimočná kapacita zasklenia dovoľuje použiť kompozície skiel až do 54 mm a garantuje najlepšie akustické a tepelné vlastnosti pre systém týchto charakteristík.  Je k dispozícii v konfiguráciách krídlo a fix, 2 a 4 krídla a maximálny rozmer krídla je 4.000 mm/ krídlo šírka, alebo výška. Pohľadová šírka profilov v stredových spojoch je len 25 mm a spodné, vrchné aj bočné rámy je možné kompletne zapustiť do ostenia a podlahy. Zahŕňa aj možnosť motorizovaného otvárania do hmotnosti 700 kg,  pri manuálnom otváraní je povolená hmotnosť do 400 kg. Rovnako umožňuje aj použitie systému viacbodového uzáveru cez tiahlo s, alebo bez kľúča.Ložiská sú uložené v ráme a krídla majú vystuženú nerezovú koľajnicu, čo zabezpečuje plynulé a ľahké posúvanie.Jedná sa o systém s tradičným montážnym postupom s rámom spojeným na 45°a krídlom na tupo, kde je možné krídlo odmontovať v prípade rozbitia skla, poškodenia hliníkového profilu, atď

Referencie >